Listy do świętego Mikołaja

Los drugiego człowieka leży w Twoich rękach

Ktoś mądry kiedyś powiedział,że nie ma smutniejszego stanu niż obojętność. Nie bądźmy więc obojętni.

Zapraszamy serdecznie wszystkie instytucje, ludzi wrażliwych i empatycznych do podzielenia się cząstką siebie i tym co posiadamy.

Będąc od kilku lat Dyrektorem Domu Seniora – Rusinowa oraz Prezesem Stowarzyszenia „NESTOR”, spotykam się wielokrotnie z chorobami, lepszym i gorszym,czasem całkowicie obojętnym stanem psychicznym u naszych mieszkańców. Nasi mieszkańcy mają na miarę naszych możliwości zapewnioną codzienną pomoc, gdyż wraz z pracownikami kierujemy się w pracy z drugim człowiekiem, przede wszystkim empatią i wrażliwością. Nie da się pracować w takiej placówce nie wkładając w to serca. Miasto zapewnia tym ludziom wszystko, co najważniejsze i w stopniu jak najlepszym. Wszystko to może zaspokoić ich codzienne, najpilniejsze potrzeby.

Drodzy mieszkańcy naszego miasta! Również Wy możecie przyczynić się do uśmiechu tych ludzi, do tego, aby te zbliżające się święta były radosne, wolne choć na chwilę od trosk i pozwoliły w dalszym ciągu wierzyć,że marzenia się spełniają. Pokażmy tym bardzo samotnym ludziom,że nie są sami!

Bardzo serdecznie zachęcam do podzielenia się z nimi choćby małym gestem.

Pamiętajmy,że niosąc radość drugiemu człowiekowi, patrząc na jego uśmiech z odrobiną nostalgii z powrotu do odległych czasów, kiedy wierzyliśmy, że Św. Mikołaj i coroczna Gwiazdka istnieje, dajemy radość również sobie. To jest mój osobisty list do Świętego Mikołaja.

Pokażmy,że potrafimy choćby na chwilę zatrzymać się i podzielić z drugim człowiekiem tym, co posiadamy.

Serdecznie dziękuję za odczytanie mojego listu i zachęcam do współudziału w naszej akcji! Zainteresowane osoby prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny nr tel. tel. 74 84 46 865 .

Dla bardzo zapracowanych Mikołajów i Gwiazdek podajemy nr rachunku bankowego: Santander Bank 98 1090 25 90 0000 0001 3202 2314

Stowarzyszenie NESTOR numer KRS: 29475/18/334

Dorota Zarzycka

Prezes Stowarzyszenia „Nestor”

wraz z pracownikami i członkami Stowarzyszenia „Nestor”

przy Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu